انواع گاتر

گاتر (یا ناودان)، به کانال‌های پیش ساخته آب مخصوص جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی گفته می‌شود. اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم که انواع گاتر کدامند و کاربرد آن چیست؟

می‌توانیم به جمع‌ آوری آب در کف پارکینگ و رمپ ورودی ساختمان، موتورخانه، دور استخر، سونا، جکوزی، بام، تراس، روف گاردن، فضاهای تاسیساتی و صنعتی، کارخانجات، آشپزخانه های صنعتی، سرویس بهداشتی و… اشاره نمود. همچنین از گاترهای UPVC پیش ساخته نیز برای جمع آوری آب باران در لبه سقف‌های شیب‌دار به عنوان ناودانی استفاده می‌شود.

انواع گاتر

گاتر پیش ساخته با درپوش چدن شیاری

گاتر فلزی ارتفاع کوتاه

گاتر پیش ساخته با درپوش گالوانیزه مشبک

گاتر پلاستیکی استیل

قیمت انواع گاتر

ما هر آنچه باید درباره نحوه انتخاب و نگهداری ناودان ها در مدیریت آب سقف بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهیم. یک اینچ بارندگی زیاد به نظر نمی‌رسد. اما هنگامی که بر روی سقفی با اندازه متوسط سقوط می‌کند ، به یک سیل 1900 گالنی تبدیل می‌شود که از لبه‌های جلو باز است.

این آب بسیار زیادی است که اگر ناودان شما وظیفه کنترل آن را نداشته باشد ، می‌تواند خسارت زیادی به بار آورد. با این حال، ما یک بار دیگر به ناودان فکر می‌کنیم تا زمانی که آنها مسدود شده و سرریز شوند، یا از یخ و برف از لنگرهای خود جدا شوند.

بنابراین اکنون که تابستان آمده است ، وقت آن است که توجه کنید. شاید یک تمیز کردن ساده، تنها چیزی باشد که ناودان شما به آن احتیاج دارد، یا شاید آنها نیاز به تعویض کامل داشته باشند.

 
-گاتر پی وی سی

انواع گاتر خروجی

اگر باران یا برف ذوب شده از پشت بام به اندازه کافی از خانه دور نشود، در مقابل دیوار پایه جمع می‌شود و به زیر زمین یا فضای داخل خانه شما نفوذ می‌کند. یکی از راه‌های مطمئن برای جلوگیری از چنین مشکلات مربوط به آب و گاتر، اتصال دهانه‌های خروجی گاتر به یک سری لوله‌های فاضلابی که دفن شده است و به دور از خانه منتهی می‌شوند. 

لوله زهکشی که برای امتداد لوله‌های پایین استفاده می‌شود لوله پی وی سی Schedule 40 بدون سوراخ با قطر 4 اینچ است. برخی از مشاغل همچنین به لوله تخلیه انعطاف پذیر نیاز دارند که برای دور زدن موانع یا دنبال کردن زمین های ناهموار بسیار ارزشمند است. برای نصب، از آن برای مار کردن چند تخته سنگ بزرگ که نمی‌توانستیم بیرون بیاوریم، استفاده کردیم.

گاتر پلاستیکی

انواع گاتر های محافظ برگ

ناودان گاتر روکش مشکی

ناودان گاتر درپوش دار

ناودان گاتر ضد تجمع برگ

محافظ گاتر چیست؟

محافظ گاتر از مسدود شدن گاترها با شاخه‌ها، برگ‌ها و دیگر زباله‌ها جلوگیری می‌کنند و به ویژه در فصول طوفان‌های شدید و در طول پاییز که برگ‌ها از درختان می‌ریزند مفید هستند. راهنمای ما را در زیر بخوانید تا در مورد بهترین حفاظ های گاتر موجود بیشتر بدانید.

برای اینکه مجبور نشوید چندین بار در سال از نردبان بالا بروید تا گاتر هایتان را تمیز کنید، روی یک محافظ گاتر سرمایه‌گذاری کنید. در حالی که یک محافظ گاتر نیاز به تعمیر و نگهداری را به طور کامل برطرف نمی کند. مدت زمان جمع شدن زباله ها را کاهش می دهد.

گاتر استیل

به مشاوره جهت خرید انواع گاتر نیاز دارید؟

با ما در تماس باشید

تعمیر انواع گاتر

این روش های تعمیر گاتر آسان باعث می‌شود که گاتر شما به خوبی جریان داشته باشد و خانه شما خشک شود. گاترهای باران خیلی هیجان انگیز نیستند. احتمالاً هرگز متوجه خرابی گاتر خود نمی‌شوید تا زمانی که مشکلی برای آن ها پیش نیاید. و سپس این نوع راه اشتباه است. گاترها و گاترهای آب باران را که در غیر این صورت از پشت بام خارج می‌شود، پاشیده می‌شود و خاک را فرسایش می‌دهد و دیواره‌ها را لکه دار می‌کند، جمع‌آوری کرده و می‌برد.

کلیک کنید!

دربوش گاتر

درپوش پلاستیکی گاتر

گریتینگ گاتر

درباره خان گاتر بیشتر بدانید!

درباره ما