بهترین ناودان برای سر ریز آب

کفشور

ناودان ها آب موجود در سقف را به زمین می آورند. در اینجا چیزی است که باید به دنبال آن باشید. ناودان ها یا همان گاتر ها پر زرق و برق نیستند. اما مگر اینکه برآمدگی های طولانی در سقف شما وجود داشته باشد و سقف شما به شدت درجه بندی شده باشد، برای مسیریابی آب موجود در سقف از خانه شما ضروری هستند. ناودان ها که به درستی نصب شده اند، زیرزمین ها و فضاهای آبرو را خشک نگه می دارند، خاک سطحی را حفظ می کنند، از کناره ها در برابر لکه های آب و پوسیدگی محافظت می کنند و پنجره ها و درها را از نفوذ آب و آسیب محافظت می کنند.

کدام ناودان اینگونه است؟

ناودان ها و سرریزها – بخش های عمودی که آب را به زمین می فرستند – از آلومینیوم، وینیل، فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ و مس ساخته شده اند. ناودان چوبی نیز یک گزینه است، اما گاتر های چوبی به جز برای کارهای این شکلی نادر هستند. آنها همچنین گران هستند، از حدود 12 دلار به ازای هر پایه خطی نصب شده شروع می شوند و بسته به گونه های چوبی، تا 20 دلار برای هر پای خطی کار می کنند.

مس ماده دیگری است که معمولاً برای ترمیم های کلاسیک در نظر گرفته می شود. خوش ظاهر است، هرگز زنگ نمی زند و نیازی به نقاشی ندارد. اما در حدود 15 دلار به ازای هر پای خطی، آن نیز گران است. ناودان های فولادی ضد زنگ مستحکم و بدون زنگ هستند و درخشندگی بالای خود را برای سال ها حفظ می کنند. اما مانند سایر مواد سفارشی سطح بالا، اشکال آن هزینه است: حدود 20 دلار به ازای هر پای خطی. به همین دلیل، گاتر های فولادی گالوانیزه، آلومینیومی یا وینیل گونه های غالب هستند.

ناودان
ناودان

ناودان های فولادی و آلومینیومی انواعی هستند که اکثر صاحب خانه ها انتخاب می کنند. با قیمت های حدود 4 تا 8 دلار برای هر پایه خطی نصب شده، ناودان های فولادی گالوانیزه مقرون به صرفه ترین هستند. این گاتر های فولادی بهتر از آلومینیوم می توانند در برابر نردبان ها و شاخه های افتاده بایستند. اما حتی فولاد گالوانیزه ضخیم نیز در نهایت زنگ می زند. با این حال، ناودان های آلومینیومی هرگز زنگ نمی زنند

ناودان های وینیل، علاوه بر اینکه در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی غیر قابل نفوذ هستند، به راحتی قابل برش هستند. می توانید خودتان آنها را در یک آخر هفته یا کمتر نصب کنید. اما وینیل ممکن است با گذشت سال یا در سرمای شدید شکننده شود. و در حالی که بخش های ناودانی فقط 3 تا 5 دلار در هر 10 فوت هزینه دارند. طول، آن ها همچنان در حدود 3 دلار و 5 دلار به ازای هر پایه خطی نصب شده با در نظر گرفتن هزینه کوپلینگ ها، آویزها و سرپایین ها به پایان می رسند.

اندازه گزینه های خود را افزایش دهید

انتخاب ناودان های جدید چندین تصمیم دیگر را نیز به همراه دارد که شامل تعادل راحتی، زیبایی و عمر طولانی است.
همه این نوع محصولات یا مقطعی یا بدون درز (یا پیوسته) هستند. ناودان های سکشنال به صورت تکه ای فروخته می شوند و به عنوان سیستم های جزء نصب می شوند. همه سیستم‌های ناودانی که خودتان انجام می‌دهید، مقطعی هستند، اگرچه متخصصان آن را نیز نصب می‌کنند.

گرفتگی گاتر پشت بام

این بخش ها می توانند هر کدام بیش از 20 فوت طول داشته باشند یا با اره برقی به هر اندازه ای بریده شوند. کانکتورهای در محل، بخش های ناودان را به یکدیگر و به دهانه های خروجی متصل می کنند. تمام سیستم های مقطعی دارای کلاهک انتهایی، قطعات گوشه و خروجی های قطره ای برای اتصال به خروجی ها هستند. اشکال سیستم های مقطعی این است که تمام آن درزها می توانند در نهایت باعث نشتی شوند.

ناودان های بدون درز در درزها نشت نمی کنند زیرا هیچکدام وجود ندارد. بخش ها فقط در گوشه های داخلی و خارجی و در خروجی های خروجی به هم می پیوندند. به همین دلیل است که آنها محبوب ترین پیکربندی هستند. ناودان های بدون درز، ساخته شده از آلومینیوم، فولاد گالوانیزه یا مس، به طول های سفارشی در محل با استفاده از دستگاه قابل حمل اکسترود می شوند. اما، همانطور که ممکن است حدس بزنید، ناودان های بدون درز باید توسط یک پیمانکار نصب شوند.

نصب ناودان ها

نصب ناودان یک تجارت با ورود آسان است که فقط به چند ابزار و یک دستگاه 20000 دلاری بدون درز نیاز دارد. در نتیجه، انتخاب دقیق یک حرفه ای در این شکل پروژه ها بسیار پر اهمیت است. مراجع را بررسی کنید و بر اساس کارهای تمام شده رانندگی کنید. همیشه بیش از یک پیشنهاد دریافت کنید. اگر یکی به طور قابل توجهی پایین تر از دیگری باشد، به احتمال زیاد ضخامت ناودان های استفاده شده توسط پیمانکاری که قیمت کمتری را ارائه کرده است، کمتر از 0.032 اینچ است. راه های دیگری برای تضمین نصب خوب وجود دارد. قبل از اینکه شخصی را استخدام کنید، بر برآورد رایگان اصرار کنید و زمانی که حرفه ای پروژه شما را بررسی می کند، آنجا باشید.

نحوه اندازه گیری گاتر

به وضوح به جایی که می خواهید ناودان ها و سرپایین ها نصب شوند اشاره کنید. همچنین مطمئن شوید که پیشنهاد شامل کلیه کارهای نجاری-تعمیری باشد. قبل از شروع نصب، تخته‌های فاسیای پوسیده (تخته‌های تزئین شده در لبه‌ها) را تعویض کنید. و برای زهکشی مناسب، مطمئن شوید که پیمانکار به ازای هر 4 فوت اجرا، ناودان را 1 اینچ 4 اینچ شیب می دهد. در نهایت گارانتی را بررسی کنید. برای ناودان ها و لوازم جانبی، به دنبال ضمانت نامه ای باشید که حداقل 20 سال اجرا می شود، اگرچه یک پشتیبان مادام العمر ترجیح داده می شود. برای نیروی کار، حداقل پوشش یک ساله است. همچنین مطمئن شوید که پیمانکار دارای بیمه تکمیلی است، که در صورت از کار افتادن او، پوشش ناودان را ادامه می دهد.

نصب را خودتان انجام دهید!

اگر ناودانهای خود را نصب می کنید، حتما در یک روز آرام کار کنید. از وینیل مقطعی استفاده کنید که دارای قطعاتی است که به راحتی قابل تشخیص هستند. برای مثال، سیستم Rain Master از Bemis، نمونه‌ای از موارد موجود است. اتصالات با واشرهای سیلیکونی ضد نشتی که مهر و موم خود را در هوای گرم و سرد حفظ می کنند، به بخش های وینیل می پیوندند. سپس ناودان های مونتاژ شده در آویزهایی قرار می گیرند که با پیچ های چوبی گالوانیزه به تخته های فاسیا متصل می شوند. ناودان های فولادی گالوانیزه مقطعی نیز موجود هستند

4 دیدگاه برای “بهترین ناودان برای سر ریز آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید