محافظ گاتر چیست؟ بررسی بهترین حفاظ های موجود در بازار

محافظ گاتر
محافظ گاتر

محافظ گاتر چیست؟

محافظ گاتر از مسدود شدن گاترها با شاخه‌ها، برگ‌ها و دیگر زباله‌ها جلوگیری می‌کنند و به ویژه در فصول طوفان‌های شدید و در طول پاییز که برگ‌ها از درختان می‌ریزند مفید هستند. راهنمای ما را در زیر بخوانید تا در مورد بهترین حفاظ های گاتر موجود بیشتر بدانید.

محافظ گاتر

برای اینکه مجبور نشوید چندین بار در سال از نردبان بالا بروید تا گاتر هایتان را تمیز کنید، روی یک محافظ گاتر سرمایه‌گذاری کنید. در حالی که یک محافظ گاتر نیاز به تعمیر و نگهداری را به طور کامل برطرف نمی کند. مدت زمان جمع شدن زباله ها را کاهش می دهد. در ادامه به بهترین گاترهای موجود در بازار اشاره شده است.

ناودان گاتر محافظ برگ و آشغال
کفشور

بهترین حفاظ های گاتر موجود در بازار

محافظ گاتر ، گاتر خان

ویژگی های مهم این محافظ گاتر، گاتر خان

 1. مواد محافظ فولاد ضد زنگ
 2. مواد قاب uPVC
 3. جنس آویز فلزی
 4. اندازه های قابل تنظیم
 5. ضد زنگ
 6. گارانتی مادام العمر

به طور کلی، مشتریان از محصول و فرآیند نصب شرکت گاتر خان راضی بودند. مشتریان گفتند که تیم‌های نصب به موقع رسیدند و محافظ‌ها را به طور موثر نصب کردند. که از آن زمان از تجمع زباله در گاتر های آن ها جلوگیری می‌کند. برخی از مشتریان بودند که از تاکتیک‌های فروش شرکت ناراضی بودند و می‌گفتند که قیمت گرانی را برای گاترها نقل کرده‌اند و تا زمانی که مشتریان با پرداخت آن مبلغ موافقت کردند، قیمت ها کاهش یافت.

ویژگی های کلیدی این محافظ گاتر:

 • به لبه جلوی گاتر متصل می شود
 • با سقف های فلزی کار می کند
 • گارانتی مادام العمر
 • برآوردها برای یک سال خوب است
 • فولاد ضد زنگ 304 درجه دریایی

محافظ گاتر HomeCraft Protection

هدف محافظ گاتر HomeCraft Gutter Protection به شما کمک می کند تا مادام العمر از تمیز کردن گاتر جلوگیری کنید. این محصول از یک طرح اختراع شده با صفحه نمایش برجسته به نام فناوری برآمده الماس استفاده می کند که عملکرد بهتری نسبت به محصولات سرپوش دار یا منحنی معکوس دارد که امروزه اغلب در صنعت گاتر استفاده می شود.

حفاظ گاتر HomeCraft همچنین از ترکیبی از فولاد ضد زنگ درجه دریایی و ریز توری بافته شده برای جلوگیری از ورود زباله ها به گاتر ها استفاده می کند و در عین حال آب را به داخل گاتر ها هدایت می کند و به باد اجازه می دهد تا زیر زباله ها نفوذ کند. این چرخه ای ایجاد می کند که در آن محافظ های گاتر HomeCraft به طور مداوم خود را تمیز می کنند.


مشتریان HomeCraft را به دلیل کسب و کار خانوادگی و اداره شده با کارکنان فروش دوستانه و آگاه تحسین می کنند. آنها همچنین شرکت را برای گارانتی قابل انتقال و فرآیند نصب به خوبی اجرا شده تحسین می کنند. برخی از بررسی‌ها به مشکل در زمان‌بندی و سردرگمی در قیمت‌گذاری مربوط به سپرده اشاره می‌کنند، اما ارتباط شفاف باید این مشکل را حل کند.

ویژگی های کلیدی این محافظ گاتر:

 • مواد محافظ فولاد ضد زنگ
 • جنس قاب آلومینیومی
 • اندازه های قابل تنظیم
 • بیش از 30 گزینه رنگ
 • ضد زنگ
 • گارانتی مادام العمر

محافظ گاتر میکرو مشبک تمام آمریکایی

محافظ‌های ریز مشبک، گاتر را روی گاتر های رمسکونی نصب می‌کند. این حفاظ ها به گونه ای سفارشی ساخته شده اند تا با گاتر شما مطابقت داشته باشند، شرکت حتی بیش از 30 گزینه رنگی را برای مطابقت با رنگ گاتر شما ارائه می دهد. اگر دستگاه های فعلی شما در شرایط خوبی نباشند، All American خدمات نصب گاتر را نیز ارائه می دهد.


مشتریان از حرفه ای بودن کارمندان این شرکت راضی بودند. آن ها گفتند که فروشندگان محصول، نصب و گارانتی را به طور کامل توضیح داده اند و تکنسین ها گاردها را به موقع نصب کرده اند. تعداد معدودی از افراد بودند که پس از نصب با نشت یا مشکلات دیگری مواجه شدند، اگرچه برخی از مشتریان خاطرنشان کردند که شرکت مایل است در صورت تماس با آن ها، مشکل را برطرف کند.

ویژگی های مهم این محافظ گاتر آلومینیومی:

 • جنس آلومینیوم
 • عرض پنج اینچ
 • موجود در طول های 23، 50، 100، یا 200 فوتی
 • ضد زنگ
 • گارانتی مادام العمر

محافظ آلومینیومی گاتر A-M

این محافظ از A-M Gutter Guard دارای صفحه‌ای است که در بالای گاتر شما قرار می‌گیرد تا از رسیدن زباله‌ها به پایین جلوگیری کند و اجازه دهد آب از سوراخ‌های کوچک آن عبور کند. صفحه نمایش همچنین دارای گارانتی مادام العمر است که در آن A-M Gutter Guard در صورت توقف کار در هر زمان، آن را جایگزین می کند.


این محافظ از A-M Gutter Guard دارای صفحه‌ای است که در بالای گاتر شما قرار می‌گیرد تا از رسیدن زباله‌ها به پایین جلوگیری کند و اجازه دهد آب از سوراخ‌های کوچک آن عبور کند. صفحه نمایش همچنین دارای گارانتی مادام العمر است که در آن A-M Gutter Guard در صورت توقف کار در هر زمان، آن را جایگزین می کند.

ویژگی های مهم این محافظ گاتر:

 • فولاد ضد زنگ
 • عرض پنج، شش یا هفت اینچ
 • 48 فوت طول
 • ضد زنگ
 • 25 سال گارانتی

محافظ گاتر میکرو مشبک فولادی ضد زنگ رپتور 

این محافظ گاتر ریز مشبک برای جلوگیری از ورود همه چیز به جز آب است. به دلیل کوچک بودن سوراخ های این توری، حتی دانه ها یا سوزن های کاج نیز نمی توانند به پایین گاتر شما برسند. توری ریز روی این محافظ ناودانی نیز از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. و در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.


چندین مشتری که در مناطق جنگلی زندگی می‌کنند می‌گویند که این محافظ از گاتر هایشان برگ‌ها، شاخه‌ها و شاخه‌ها را نگه می‌دارد. با این حال، برخی از مشتریان گفتند که بیشتر از آنچه که انتظار داشتند، نیاز به نگهداری دارد. برای مثال، محافظ گاتر دره‌ای را تشکیل می‌داد که زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کرد و باعث می‌شد سوزن‌های کاج در سوراخ‌ها گیر کند، و مشتریان را مجبور می‌کرد چندین بار در سال گاتر خود را تمیز کنند.

ویژگی های مهم فیلتر محافظ ناودان فوم 5 اینچی:

 • مواد فوم
 • عرض چهار، پنج یا شش اینچ
 • موجود در طول های 32، 96، 144، یا 192 فوت
 • گارانتی پنج ساله

فیلتر محافظ ناودان فوم 5 اینچی (GutterStuff)

این حفاظ گاتر به صورت یک فوم ساخته می‌شود. طولانی‌ترین ضلع به داخل گاتر می‌رود. کوتاه‌ترین ضلع آن در بالای گاتر قرار می‌گیرد. و یک مثلث فضای باز در پایین ناودان باقی می‌گذارد که آب می‌تواند از آن عبور کند. محافظ فوم نیز در سه عرض و چهار طول عرضه می شود تا کاملاً متناسب با اندازه گاتر شما باشد.


اکثر مشتریان این حفاظ های گاتر را به دلیل نصب آسان آن ها خریداری کردند. فقط چند دقیقه طول کشید تا مشتریان از نردبانی بالا بروند و فوم را به داخل گاتر خود فرو کنند. با این حال، چندین مشتری از این فوم شکایت کردند و گفتند که یا با آب خیس شده یا با تکه های کوچکتر زباله پر شده است.

چند ویژگی مهم این محافظ گاتر

 • مواد فوم
 • عرض چهار، پنج یا شش اینچ
 • موجود در طول های 32، 96، 144، یا 192 فوت
 • گارانتی پنج ساله

محافظ گاتر مدل GutterBrush Simple

این محافظ گاتر دارای توری های پلاستیکی است که در سیم فولادی پیچیده شده است و مستقیماً به داخل ناودان شما می لغزد و از ورود زباله های بزرگ جلوگیری می کند و در عین حال اجازه می دهد آب از آن عبور کند. نصب این حفاظ سریع و ساده است. مانند محافظ توری مدل Amerimax در بخش های سه فوتی ساخته می شود و به راحتی داخل گات می رود.


مشتریان در مورد چگونگی عملکرد این محافظ ها واقع بین بودند و درک می کردند که آن ها فقط می توانند از تکه های بزرگ زباله جلوگیری کنند. به همین دلیل، مشتریان مجبور بودند هر چند وقت یکبار زباله های کوچکتر را از محافظ ها شستشو دهند. یکی از شکایات رایج در بین مشتریان این بود که محافظ در حیاط هایی با درختان زیاد کار نمی کند و به راحتی با برگ ها و شاخه ها مسدود می شود.

نصب ناودان های آلومینیومی

مزایا و معایب محافظ های گاتر:

از حفاظ‌های برس با قابلیت نصب آسان گرفته تا حفاظ‌های گاتر ریز مش با نصب حرفه‌ای، در اینجا به برخی از انواع رایج حفاظ گاتر و مزایا و معایب آن‌ها اشاره می‌کنیم:

نحوه اندازه گیری گاتر

صفحه گاتر:

حفاظ های گاتر با بلند کردن ردیف پایین شینگل های سقف و لغزش لبه صفحه در زیر آن نصب می شوند. آن ها سوراخ های بزرگی دارند که از برگ ها و سایر زباله های بزرگ جلوگیری می کند. آنها مقرون به صرفه هستند و به راحتی نصب می شوند، اما می توانند در شرایط بادی منفجر شوند و به مرور زمان شکننده شوند.

گاتر پلاستیکی
گاتر پلاستیکی

مش:

مانند محافظ های صفحه، حفاظ های توری معمولاً از فلز یا پلاستیک ساخته می شوند. و دارای سوراخ های کوچکی هستند که به آب اجازه می دهد از درون آن ها عبور کند. و در عین حال زباله ها را مسدود می کند. آن ها با لغزش زیر ردیف پایین زونا سقف شما، با کوبیدن مستقیم به بالای گاتر، یا با اتصال یک بست به فاسیا، تخته ای که نزدیک خط سقف نصب شده است، نصب می شوند.

این محافظ‌های گاتر کمی گران‌تر و نصب آن‌ها دشوارتر از محافظ‌های صفحه هستند، اما سوراخ‌های آن‌ها معمولاً کوچک‌تر هستند و از مسدود شدن بیشتر زباله‌ها در گاتر ها جلوگیری می‌کنند. با این حال، برخی از گونه های محافظ گاتر توری سست هستند و می توانند به راحتی در اثر شرایط آب و هوایی شدید پاره یا آسیب ببینند.

ناودان گاتر ضد تجمع برگ

میکرو مش:

این محافظ‌های گاتر شبیه محافظ‌های توری هستند و دارای سوراخ‌هایی برای جلوگیری از ورود زباله‌ها و عبور آب از آن‌ها هستند. با این حال، سوراخ‌های حفاظ‌های ریز مش بسیار کوچک‌تر هستند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا زباله‌های بیشتری را از بین ببرند. آن ها معمولاً به نصب حرفه ای نیاز دارند و هزینه بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارند، اما به نگهداری کمی نیاز دارند.

خان گاتر

کشش سطحی

این نوع محافظ گاتر از فلز یا پلاستیک ساخته شده است. برخلاف دیگر محافظ‌های گاتر که اجازه می‌دهند آب از طریق گاتر جریان یابد، این محافظ آب را مجبور می‌کند تا قبل از اینکه به داخل گاتر زیر آب برود، روی گاتر و اطراف یک منحنی رو به پایین جریان یابد. برگ ها و زباله ها از این حفاظ ها می لغزند و روی زمین زیر می روند.

نصب حفاظ های منحنی معکوس به تنهایی دشوارتر است زیرا باید در همان زاویه سقف شما قرار گیرند. اگر سقف شیب دار دارید، ممکن است کمی مشکل باشد. آن ها همچنین گران هستند و از روی زمین قابل مشاهده هستند. با این حال، رنگ‌های متنوعی دارند و حتی در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی، بیشتر زباله‌ها را از خود دور نگه می‌دارند.

کانال گالونیزه گاتر پیش ساخته

قلم مو

حفاظ های گاتر برس شبیه لوله پاک کن های بزرگی هستند که در ناودان شما قرار می گیرند. هنگامی که این محافظ ها در جای خود قرار می گیرند، زباله های بزرگ در بالای آن جمع می شوند و آب از طریق دهانه گاتر به پایین و بیرون می ریزد. در حالی که نصب این نوع محافظ آسان است، زباله های کوچکتر، مانند سوزن های کاج، می توانند به راحتی در موها گیر کنند و شما را مجبور کنند که محافظ گاتر را به طور کامل بردارید تا آن قطعات را تکان دهید.

فوم

حفاظ های گاتر فوم یکی دیگر از گزینه های ارزان قیمت و آسان برای نصب هستند. آن ها نیاز به چسباندن یک لایه فوم در گاتر دارند تا از زباله های بزرگ جلوگیری شود. با این حال، زباله‌ها به‌جای داخل گاتر ها می‌توانند به راحتی در بالای حفاظ‌ها جمع شوند و برای تمیز کردن آنها باید کاملاً جدا شوند.

گانر شیک فلزی سقفی

راهنمای خرید محافظ گاتر

اکنون که با خواندن مطالب فوق در مورد انواع حفاظ گاتر آگاهی دارید. قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید، عوامل زیر را در نظر بگیرید:

ارتباط با ما →

محافظ گاتر از مسدود شدن گاترها با شاخه‌ها، برگ‌ها و دیگر زباله‌ها جلوگیری می‌کنند و به ویژه در فصول طوفان‌های شدید و در طول پاییز که برگ‌ها از درختان می‌ریزند مفید هستند. راهنمای ما را در زیر بخوانید تا در مورد بهترین حفاظ های گاتر موجود بیشتر بدانید.

محافظ گاتر

گاتر های لبه سقف خانه شما می توانند به مرور زمان با برگ ها، سوزن های کاج، شاخه ها و شاخه ها مسدود شوند. اگر به‌طور منظم گاتر های خود را تمیز نکنید، آب جمع‌ آوری‌ شده نمی‌تواند لوله تخلیه ناودان را تخلیه کند. که این مشکل می‌تواند منجر به آسیب ساختاری به خانه شما شود.

برای اینکه مجبور نشوید چندین بار در سال از نردبان بالا بروید تا گاتر هایتان را تمیز کنید، روی یک محافظ گاتر سرمایه‌گذاری کنید. در حالی که یک محافظ گاتر نیاز به تعمیر و نگهداری را به طور کامل برطرف نمی کند. مدت زمان جمع شدن زباله ها را کاهش می دهد. در ادامه به بهترین گاترهای موجود در بازار اشاره شده است.

بهترین حفاظ های گاتر موجود در بازار

محافظ گاتر ، گاتر خان

این حفاظ گاتر، گاتر خان توسط متخصصان با استفاده از یک فرآیند سه مرحله‌ای نصب می‌شود. این فرآیند با نصب آویزهای ساختاری روی تخته فاسیا برای امنیت بیشتر گاتر شروع می شود. سپس یک قاب در سراسر گاتر شما اضافه می شود تا یک پلت فرم برای قرار دادن محافظ میکرو مشبک ایجاد شود. این روش نصب تضمین می کند که گاترهای شما برای سال های آینده محافظت می شوند.

ویژگی های مهم این محافظ گاتر، گاتر خان
 • مواد محافظ فولاد ضد زنگ
 • مواد قاب uPVC
 • جنس آویز فلزی
 • اندازه های قابل تنظیم
 • ضد زنگ
 • گارانتی مادام العمر

به طور کلی، مشتریان از محصول و فرآیند نصب شرکت گاتر خان راضی بودند. مشتریان گفتند که تیم‌های نصب به موقع رسیدند و محافظ‌ها را به طور موثر نصب کردند. که از آن زمان از تجمع زباله در گاتر های آن ها جلوگیری می‌کند. برخی از مشتریان بودند که از تاکتیک‌های فروش شرکت ناراضی بودند و می‌گفتند که قیمت گرانی را برای گاترها نقل کرده‌اند و تا زمانی که مشتریان با پرداخت آن مبلغ موافقت کردند، قیمت ها کاهش یافت.

محافظ گاتر HomeCraft Protection

هدف محافظ گاتر HomeCraft Gutter Protection به شما کمک می کند تا مادام العمر از تمیز کردن گاتر جلوگیری کنید. این محصول از یک طرح اختراع شده با صفحه نمایش برجسته به نام فناوری برآمده الماس استفاده می کند که عملکرد بهتری نسبت به محصولات سرپوش دار یا منحنی معکوس دارد که امروزه اغلب در صنعت گاتر استفاده می شود.

حفاظ گاتر HomeCraft همچنین از ترکیبی از فولاد ضد زنگ درجه دریایی و ریز توری بافته شده برای جلوگیری از ورود زباله ها به گاتر ها استفاده می کند و در عین حال آب را به داخل گاتر ها هدایت می کند و به باد اجازه می دهد تا زیر زباله ها نفوذ کند. این چرخه ای ایجاد می کند که در آن محافظ های گاتر HomeCraft به طور مداوم خود را تمیز می کنند.

ویژگی های کلیدی این محافظ گاتر
 • فولاد ضد زنگ 304 درجه دریایی
 • به لبه جلوی گاتر متصل می شود
 • با سقف های فلزی کار می کند
 • گارانتی مادام العمر
 • برآوردها برای یک سال خوب است

مشتریان HomeCraft را به دلیل کسب و کار خانوادگی و اداره شده با کارکنان فروش دوستانه و آگاه تحسین می کنند. آنها همچنین شرکت را برای گارانتی قابل انتقال و فرآیند نصب به خوبی اجرا شده تحسین می کنند. برخی از بررسی‌ها به مشکل در زمان‌بندی و سردرگمی در قیمت‌گذاری مربوط به سپرده اشاره می‌کنند، اما ارتباط شفاف باید این مشکل را حل کند.

محافظ گاتر میکرو مشبک تمام آمریکایی

محافظ‌های ریز مشبک، گاتر را روی گاتر های رمسکونی نصب می‌کند. این حفاظ ها به گونه ای سفارشی ساخته شده اند تا با گاتر شما مطابقت داشته باشند، شرکت حتی بیش از 30 گزینه رنگی را برای مطابقت با رنگ گاتر شما ارائه می دهد. اگر دستگاه های فعلی شما در شرایط خوبی نباشند، All American خدمات نصب گاتر را نیز ارائه می دهد.

ویژگی های کلیدی این محافظ گاتر
 • مواد محافظ فولاد ضد زنگ
 • جنس قاب آلومینیومی
 • اندازه های قابل تنظیم
 • بیش از 30 گزینه رنگ
 • ضد زنگ
 • گارانتی مادام العمر

مشتریان از حرفه ای بودن کارمندان این شرکت راضی بودند. آن ها گفتند که فروشندگان محصول، نصب و گارانتی را به طور کامل توضیح داده اند و تکنسین ها گاردها را به موقع نصب کرده اند. تعداد معدودی از افراد بودند که پس از نصب با نشت یا مشکلات دیگری مواجه شدند، اگرچه برخی از مشتریان خاطرنشان کردند که شرکت مایل است در صورت تماس با آن ها، مشکل را برطرف کند.

محافظ آلومینیومی گاتر A-M

این محافظ از A-M Gutter Guard دارای صفحه‌ای است که در بالای گاتر شما قرار می‌گیرد تا از رسیدن زباله‌ها به پایین جلوگیری کند و اجازه دهد آب از سوراخ‌های کوچک آن عبور کند. صفحه نمایش همچنین دارای گارانتی مادام العمر است که در آن A-M Gutter Guard در صورت توقف کار در هر زمان، آن را جایگزین می کند.

ویژگی های مهم این محافظ گاتر آلومینیومی
 • جنس آلومینیوم
 • عرض پنج اینچ
 • موجود در طول های 23، 50، 100، یا 200 فوتی
 • ضد زنگ
 • گارانتی مادام العمر

چندین مشتری که در مناطق جنگلی زندگی می‌کنند می‌گویند که این محافظ از گاتر هایشان برگ‌ها، شاخه‌ها و شاخه‌ها را نگه می‌دارد. با این حال، برخی از مشتریان گفتند که بیشتر از آنچه که انتظار داشتند، نیاز به نگهداری دارد. برای مثال، محافظ گاتر دره‌ای را تشکیل می‌داد که زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کرد و باعث می‌شد سوزن‌های کاج در سوراخ‌ها گیر کند، و مشتریان را مجبور می‌کرد چندین بار در سال گاتر خود را تمیز کنند.

محافظ گاتر میکرو مشبک فولادی ضد زنگ رپتور 

این محافظ گاتر ریز مشبک برای جلوگیری از ورود همه چیز به جز آب است. به دلیل کوچک بودن سوراخ های این توری، حتی دانه ها یا سوزن های کاج نیز نمی توانند به پایین گاتر شما برسند. توری ریز روی این محافظ ناودانی نیز از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. و در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.

ویژگی های کلیدی این مدل محافظ گاتر
 • جنس فولاد ضد زنگ
 • عرض پنج، شش یا هفت اینچ
 • 48 فوت طول
 • ضد زنگ
 • 25 سال گارانتی

مشتریان گفتند که نصب این حفاظ های گاتر به دلیل دستورالعمل های گنجانده شده، سر مته و پیچ های اضافی، آسان است. شکایت اصلی مشتریان این بود که سوراخ‌های توری آنقدر کوچک بودند که اجازه نمی‌دادند تمام آب در هنگام بارندگی از آن عبور کند و در عوض باعث می‌شد آب روی گاتر ها جاری شود.

فیلتر محافظ ناودان فوم 5 اینچی (GutterStuff)

این حفاظ گاتر به صورت یک فوم ساخته می‌شود. طولانی‌ترین ضلع به داخل گاتر می‌رود. کوتاه‌ترین ضلع آن در بالای گاتر قرار می‌گیرد. و یک مثلث فضای باز در پایین ناودان باقی می‌گذارد که آب می‌تواند از آن عبور کند. محافظ فوم نیز در سه عرض و چهار طول عرضه می شود تا کاملاً متناسب با اندازه گاتر شما باشد.

ویژگی های مهم فیلتر محافظ ناودان فوم 5 اینچی
 • مواد فوم
 • عرض چهار، پنج یا شش اینچ
 • موجود در طول های 32، 96، 144، یا 192 فوت
 • گارانتی پنج ساله

اکثر مشتریان این حفاظ های گاتر را به دلیل نصب آسان آن ها خریداری کردند. فقط چند دقیقه طول کشید تا مشتریان از نردبانی بالا بروند و فوم را به داخل گاتر خود فرو کنند. با این حال، چندین مشتری از این فوم شکایت کردند و گفتند که یا با آب خیس شده یا با تکه های کوچکتر زباله پر شده است.

محافظ گاتر مدل GutterBrush Simple

این محافظ گاتر دارای توری های پلاستیکی است که در سیم فولادی پیچیده شده است و مستقیماً به داخل ناودان شما می لغزد و از ورود زباله های بزرگ جلوگیری می کند و در عین حال اجازه می دهد آب از آن عبور کند. نصب این حفاظ سریع و ساده است. مانند محافظ توری مدل Amerimax در بخش های سه فوتی ساخته می شود و به راحتی داخل گات می رود.

چند ویژگی مهم این محافظ گاتر
 • مواد موی پلی پروپیلن
 • عرض پنج اینچ
 • موجود در طول های شش، 15، 30، 60 یا 120 فوت

مشتریان در مورد چگونگی عملکرد این محافظ ها واقع بین بودند و درک می کردند که آن ها فقط می توانند از تکه های بزرگ زباله جلوگیری کنند. به همین دلیل، مشتریان مجبور بودند هر چند وقت یکبار زباله های کوچکتر را از محافظ ها شستشو دهند. یکی از شکایات رایج در بین مشتریان این بود که محافظ در حیاط هایی با درختان زیاد کار نمی کند و به راحتی با برگ ها و شاخه ها مسدود می شود.

مزایا و معایب محافظ های گاتر

از حفاظ‌های برس با قابلیت نصب آسان گرفته تا حفاظ‌های گاتر ریز مش با نصب حرفه‌ای، در اینجا به برخی از انواع رایج حفاظ گاتر و مزایا و معایب آن‌ها اشاره می‌کنیم:

صفحه گاتر

حفاظ های گاتر با بلند کردن ردیف پایین شینگل های سقف و لغزش لبه صفحه در زیر آن نصب می شوند. آن ها سوراخ های بزرگی دارند که از برگ ها و سایر زباله های بزرگ جلوگیری می کند. آنها مقرون به صرفه هستند و به راحتی نصب می شوند، اما می توانند در شرایط بادی منفجر شوند و به مرور زمان شکننده شوند.

مش

مانند محافظ های صفحه، حفاظ های توری معمولاً از فلز یا پلاستیک ساخته می شوند. و دارای سوراخ های کوچکی هستند که به آب اجازه می دهد از درون آن ها عبور کند. و در عین حال زباله ها را مسدود می کند. آن ها با لغزش زیر ردیف پایین زونا سقف شما، با کوبیدن مستقیم به بالای گاتر، یا با اتصال یک بست به فاسیا، تخته ای که نزدیک خط سقف نصب شده است، نصب می شوند.

این محافظ‌های گاتر کمی گران‌تر و نصب آن‌ها دشوارتر از محافظ‌های صفحه هستند، اما سوراخ‌های آن‌ها معمولاً کوچک‌تر هستند و از مسدود شدن بیشتر زباله‌ها در گاتر ها جلوگیری می‌کنند. با این حال، برخی از گونه های محافظ گاتر توری سست هستند و می توانند به راحتی در اثر شرایط آب و هوایی شدید پاره یا آسیب ببینند.

میکرو مش

این محافظ‌های گاتر شبیه محافظ‌های توری هستند و دارای سوراخ‌هایی برای جلوگیری از ورود زباله‌ها و عبور آب از آن‌ها هستند. با این حال، سوراخ‌های حفاظ‌های ریز مش بسیار کوچک‌تر هستند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا زباله‌های بیشتری را از بین ببرند. آن ها معمولاً به نصب حرفه ای نیاز دارند و هزینه بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارند، اما به نگهداری کمی نیاز دارند.

کشش سطحی

این نوع محافظ گاتر از فلز یا پلاستیک ساخته شده است. برخلاف دیگر محافظ‌های گاتر که اجازه می‌دهند آب از طریق گاتر جریان یابد، این محافظ آب را مجبور می‌کند تا قبل از اینکه به داخل گاتر زیر آب برود، روی گاتر و اطراف یک منحنی رو به پایین جریان یابد. برگ ها و زباله ها از این حفاظ ها می لغزند و روی زمین زیر می روند.

نصب حفاظ های منحنی معکوس به تنهایی دشوارتر است زیرا باید در همان زاویه سقف شما قرار گیرند. اگر سقف شیب دار دارید، ممکن است کمی مشکل باشد. آن ها همچنین گران هستند و از روی زمین قابل مشاهده هستند. با این حال، رنگ‌های متنوعی دارند و حتی در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی، بیشتر زباله‌ها را از خود دور نگه می‌دارند.

قلم مو

حفاظ های گاتر برس شبیه لوله پاک کن های بزرگی هستند که در ناودان شما قرار می گیرند. هنگامی که این محافظ ها در جای خود قرار می گیرند، زباله های بزرگ در بالای آن جمع می شوند و آب از طریق دهانه گاتر به پایین و بیرون می ریزد. در حالی که نصب این نوع محافظ آسان است، زباله های کوچکتر، مانند سوزن های کاج، می توانند به راحتی در موها گیر کنند و شما را مجبور کنند که محافظ گاتر را به طور کامل بردارید تا آن قطعات را تکان دهید.

فوم

حفاظ های گاتر فوم یکی دیگر از گزینه های ارزان قیمت و آسان برای نصب هستند. آن ها نیاز به چسباندن یک لایه فوم در گاتر دارند تا از زباله های بزرگ جلوگیری شود. با این حال، زباله‌ها به‌جای داخل گاتر ها می‌توانند به راحتی در بالای حفاظ‌ها جمع شوند و برای تمیز کردن آنها باید کاملاً جدا شوند.

راهنمای خرید محافظ گاتر

اکنون که با خواندن مطالب فوق در مورد انواع حفاظ گاتر آگاهی دارید. قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید، عوامل زیر را در نظر بگیرید:

ضمانتنامه

این هم به گارانتی سقف شما و هم به ضمانت حفاظ گاتر شما اشاره دارد. سقف شما دارای ضمانت نامه ای است که می تواند بین 20 تا 50 سال دوام بیاورد. با این حال، در صورت خرید حفاظ گاتر که از شما می‌خواهد ردیف پایین سقف خود را بلند کنید، به طور بالقوه می‌توانید گارانتی خود را باطل کنید.

حفاظ های ناودانی، مانند حفاظ های فوم و برس، معمولاً با ضمانت ارائه نمی شوند زیرا به عنوان یک راه حل موقت طراحی شده اند. حفاظ هایی که به صورت حرفه ای نصب می شوند، مانند حفاظ های میکرو مش، معمولاً با ضمانت نامه ارائه می شوند که چندین سال طول می کشد.

نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی باید یکی از عوامل محرک در انتخاب نوع محافظ گاتر باشد که برای خانه خود می خواهید. تصمیم بگیرید که آیا یک محافظ موقت می‌خواهید که بتوانید در عرض چند دقیقه آن را نصب کنید یا یک راه‌حل دائمی می‌خواهید که به کمک یک متخصص نیاز دارد.

اندازه

عرض گاتر معمولی پنج، شش و هفت اینچ است. ناودان های پنج و شش اینچی رایج ترین اندازه ها هستند. و گاتر های هفت اینچی فقط در مکان هایی استفاده می شوند که باران زیادی می بارد. قبل از خرید گاتر، آبچکان خود را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که حفاظی که خریداری می کنید به درستی جا می شود.

ظاهر

اگر جذابیت خانه برای شما مهم است، محافظی انتخاب کنید که از پایین دیده نمی‌شود. یا در طیف وسیعی از رنگ‌ها وجود دارد تا بتوانید آن را با زیبایی نمای بیرونی خانه خود مطابقت دهید.

سوالات متداول

آیا حفاظ های گاتر ارزش هزینه دارند؟

با گذشت زمان، گاتر های شما به طور طبیعی گرفتگی ناشی از سوزن‌های کاج، شاخه‌های درخت، برگ‌ها و سایر زباله‌ها را تجربه می‌کنند. اگر به طور منظم گاتر های خود را تمیز نکنید، ممکن است مشکلات زیر را تجربه کنید:
زمانی که آب به درستی تخلیه نشود سقف نشتی دارد، هجوم حشرات در بقایای مرطوب موجود در گاتر شما، آسیب های بنیادی ناشی از جمع آوری آب. در حالی که محفاظ های گاتر هنوز نیاز به تعمیر و نگهداری گاه به گاه دارند، لازم نیست به اندازه گاتر های بدون حفاظ تمیز شوند، که آنها را به راه حل خوبی برای افرادی تبدیل می کند که نمی خواهند چند بار در سال از نردبان بالا بروند تا گاتر های خود را تمیز کنند.

حفاظ های گاتر از چه چیزی ساخته شده اند؟

سه نوع متداول مواد مورد استفاده برای حفاظ ناودانی عبارتند از آلومینیوم، مش فلزی یا نایلونی و پلاستیک. آلومینیوم و مش دوام بیشتری نسبت به پلاستیک دارند، اما آلومینیوم سبک وزن است و مستعد حرکت در باد است و مش نیاز به نگهداری بیشتری دارد. پلاستیک معمولاً مقرون به صرفه تر از دو ماده دیگر است، اما آنقدرها بادوام نیست.

برخی از شکایات رایج توسط کاربران از محافظ گاتر چیست؟

برخی از رایج ترین شکایات عبارتند از:
گاتر ها هنوز نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، یخ‌ها و سدهای یخی روی گاتر ها در زمستان تشکیل می‌شوند و حفاظ‌ها را غیرقابل استفاده می‌کنند، محافظ های گاتر مانع از ساختن لانه زنبورها و آفات در گاتر نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید