کفشور خطی چیست؟

کفشور خطی سنگ خور

کفشور خطی چیست؟

کفشور، کانالی که بر حرکت می کند یا به عبارت ساده راه آب یکی از کاربردی ترین و پر اهمیت ترین امکاناتی است که ساختمان ها و سازه های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد. اگر علاقه دارید درباره کفشور خطی اطلاعات مناسب بدست آورید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کفشور یا کف شور چه کاربردی داشته و در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟ مدل های گوناگون کفشور چیست؟ برای خرید و استفاده کدام بهتر است؟ این ها قسمتی از سوالاتی است که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد و به دنبال پاسخی مناسب مربوط به آن ها باشیم.

اگر پاسخ این موارد را نمی دانید نگران نباشید. چون که خیلی از افراد هنوز اطلاعات صحیحی از نام یا چگونگی کار با این محصولات ندارند. و با شنیدن کلماتی همچون کفشور نقطه ای یا کفشور خطی استیل ضد زنگ فکر می کنند تا به حال با این محصولات صنعتی کاری نداشته اند . اما این فکر اشتباه است، چون ما هر روز و هر شب و در همه جا با این محصول سر و کار داریم.

کفشور معمولا یک دریچه یا راه آب است که آب جمع شده در کف ساختمان یا مکان های مختلف را به سمت لوله های فاضلاب راهنمایی می کند.

این محصول در حمام، آشپزخانه، استخرها، سالن ها ، پارکینگ و پشت بام، کارواش و حیاط و خیلی از مکان هایی که هرروز به آن جا می رویم مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر از کفشورهای خطی سرامیک خور در سرویس بهداشتی یا حمام استفاده کنیم. کفشورهای خطی سرامیک خور با بدنه استیلی که دارند در زمان کف سازی آشپزخانه یا حمام مورد استفاده قرار می گیرد.

در مدل های استیل با توجه به کیفیت و مقاومت بیشتر نسیت به کفشورهای دیگر در مقابل شوینده های اسیدی، زیبایی و دکوراتیو بودن و دوام و طول عمر بیشتر، بهترین گزینه برای فضاهای گوناگون با آب ریز و تردد زیاد هستند.

کفشور خطی ( Linear Shower Drains ) برای جمع آوری آب در محوطه های گوناگون ساختمان کاربرد دارد. کف شور خطی انواع متفاوتی دارد که برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند. برای مثال از کفشور خطی سرامیک خور ( کفشور خطی کاشی خور ) برای سرویس های بهداشتی به ویژه کف حمام و زیر دوش استفاده می کنند. مزیت این مدل ها علاوه بر زیبایی بصری از نظر معماری فضا و تخلیه آب در مدت زمان بسیار کمتر است. معمولاً برای حمام از کفشور خطی تمام استیل استفاده می شود.

البته انواع کفشور خطی پلیمری (پلاستیکی) نیز در حمام و سایر فضاهای ساختمان کاربرد دارد. ابعاد کفشور خطی بسته به کاربری و محدودیت های فضای مورد استفاده می تواند متغیر باشد. عموما کفشور های با سطح مقطع کمتر برای محیط های پر رفت و آمد استفاده می شوند. در خان گاتر امکان تولید کفشور خطی ایرانی در انواع مختلف و جنس و سایز دلخواه متناسب با نیاز مشتریان نیز وجود دارد.

نصب کفشور خطی
نصب کفشور خطی
کفشور درین خطی درپوش استیل مشبک

کفشور خطی‌ استیل‌ (کفشورهای با پیکر و گریل استیل) در مقابل به کفشورهایی که بدنه ی آن ها از جنس گونه‌های پلاستیکی است‌ ، حد هایی هم دارند . لازم به ذکر است که کفشورهای تمام‌ استیل تنها در طول های محدود‌ تولید و ارائه می گردند. (اگر مقدار طول آن زیاد باشه نهایت یک متر‌ ، به استثنای موارد سفارشی) ، در صورتی که کفشورهای با پیکره پلاستیکی از سیستم ماژولار یا نری‌ مادگی‌ استفاده می شود و در طول دلخواه قابل نصب هستند. لازم به یادآوری می باشد که طرح سرامیک‌ خور‌ فقط با گریتینگ و درپوش استیل مناسب ساخت است .

کفشور خطی گریتینگ خور گاترخان

تفاوت کفشور خطی با جنس استیل‌ با طرح های از نوع پلاستیکی

همه ی طرح هایی با بدنه‌ ی پلاستیکی دارای گریتینگ می باشند تا از وارد گشتن فشار‌ و صدمه مستقیم به کفشور و خرد شدن آن پیشگیری شود . کاربرد کفشورهای خطی‌ استیل‌ به صورت کلی برای سرویس بهداشتی‌ و فضا هایی است که دبی آب (نسبت حجم‌ آب در مقابل به سطح‌ مقطع) کم است و نیاز به یک کفشور خطی با طول کمتر‌ از‌ یک متر‌ داشته باشیم.

کفشور یا گاتر خطی‌

کارگر درحال نصب کفشور در حمام
کارگر درحال نصب کفشور در حمام

برای دیدن اشکال گاتر و کسب اطلاعات کامل تر درمورد این محصولات از “دسته بندی محصولات گاتر” بازدید نمایید.

کف شور خطی‌ یا گاتر در لغت به مفهوم آب‌ رو‌ می باشد. و به انواع‌ کانال گاتر پارکینگی یا آب‌ ریز یا مجموعه های زه کشی آب انتساب می شود‌. اما در علم مهندسی بنا گاتر به دو نوع رایج از آب رو‌ها‌ انتساب می شود‌ که در ذیل به اختصار با آن ها آشنا‌ می شوید.

گاتر یا آبراه های پیش ساخته جمع‌ آوری آب‌های‌ سطحی که داخل زمین‌ قرار می گیرند و برای گردآوری آب‌های‌ سطحی‌ بهره برداری می شود. گاترها مصرف های فراوانی دارند:

 • در فضای استخرها
 • زیر دوش ها
 • پارکینگ ها
 • رمپ پارکینگ
 • فضا های صنعتی
 • سالن‌ تولید کارخانه ها
 • آشپزخانه های صنعتی

گاتر پارکینگی

گاتر پارکینگی کانال های پیش‌ ساخته دارای بازه پهن در ابعاد بزرگ و جنس هستند. با توجه به بکارگیری آبراه های پیش ساخته‌ ، گریتینگ های متفاوتی روی این آبراه ها قرار می شود. همچنین اسامی متفاوتی برای این محصول‌ وجود خواهد داشت. برای نمونه کانال‌ آب ، کانال‌ پیش تولید، گریتینگ ، گاتر ، کفشور خطی‌ ، ترنچ کانیوو ، آب‌رو‌ ، آبراه و …

 • ناودان ها قبل تولید به‌ خصوص سقف های شیب دار و شیروانی ها برای گردآوری آب روی بام ها که نام دیگر آن گاتر است. و به ویژه در اطراف‌ سقف‌های‌ شیروانی و سقف‌های‌ شیب دار استفاده میشود‌. همینطور تمام قطعات آن به شکل از پیش‌ تامین شده می باشد و از ویژگی های آن افزون بر ظاهر زیبا میتوان به نصب‌ خیلی سریع‌ و راحت اشاره کرد.

ما بازه گسترده‌ ای از گاتر پیش‌ ساخته با ابعاد مختلف و کاربری های متفاوت را عرضه میکنیم‌ و برای کسب اطلاعات‌ بیشتر‌ با ما ارتباط بگیرید.

کفشور خطی طرح سنگ کرم

کفشورهای تولیدی مجموعه صنعتی خان گاتر

کفشور استیل‌ گروه صنعتی خان گاتر تولید کننده شکل های مختلف کفشور و کفشور استیل‌ ، کفشور خطی‌، گریل استخری و شاوردرین است. امروزه استفاده از کفشور خوب برای زه کشی و جمع‌ آوری آب مسئله ای خیلی حیاتی است‌. مهمترین ویژگی های این طرح کفشور به جز ظاهر زیبا و دکوراتیو بودن، دوام‌ و استقامت زیاد، طول عمر و کیفیت‌ زیاد و عدم دگرگونی رنگ و تغییر ظاهر در اثر گذر‌ وقت است. کفشور استیل‌ با توجه به کیفیت و استقامت بالا در مقابل شوینده های اسیدی، خوشگلی و دکوراتیو بودن‌ و دوام و طول عمر‌ بیشتر بهینه ترین گزینه برای جا های گوناگون است.

در این مقاله سعی کردیم درباره اینکه کفشور چه چیزی است؟ و چه بهره برداری هایی دارد؟ برای شما گزارش های کاملی را ارائه نماییم. امیدوارم با این توضیحات متوجه‌ شده‌ باشید که کفشور چیست؟

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن %D9%86%D8%B5%D8%A8-%DA%A9%D9%81%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D8%B7%DB%8C-2.jpg است

مزایای کفشور خطی خان گاتر

قابلیت جمع آوری آب سریعتر و بهتر‌ از‌ کفشور نقطه ای قابلیت‌ طراحی و ساختن در ابعاد متفاوت قابلیت آماده‌ سازی خروجی‌ در نقطه‌ دلخواه از کف، ظاهر زیبا و دکوراتیو بودن کفشور‌ و هزاران برتری ظاهری و کاربردی دیگر .

کفشور خطی طرح سنگ

کاربرد‌ کفشور چیست؟

کفشور در ساختمان های قابل‌ سکونت برای برون‌ رفت آب بکارگیری می شود. که در شستشو یا جاهای دیگر استفاده می شوند کاربرد خواهد داشت .

در آغاز این نقاط‌ بایستی در سطح یا کف دریچه‌ ای باشد‌ تا فاضلاب را به طرف لوله رایزور رهنمایی کند. کفشور همان دریچه‌ ای است که مسئولیت اتصال ورودی‌ فاضلاب به لوله ی اصلی‌ فاضلاب را برعهده دارد. با ارتقا دانش امروزی و تولیدات متفاوتی که وارد بازار شده است نمونه های زیادی از انواع کفشور را میتوان در بازار‌ مشاهده کرد.

از جمله طرح هایی که در بازار‌ امروزین مشاهده می شود در ذیل اشاره شده است:


نمونه کفشور
 • مدل های استیل
کانال کفشور خطی
 • کفشورهای برنجی
درین خطی
 • نمونه های خطی
کفشور خطی
 • کفشورهای سرامیک خور‌
کفشور خطی سرح سرامیک سفید

انواع مدل های کفشورها

بعد از یافتن پاسخ این سوال که کفشور چه چیزی است؟ اشکال کفشورها را به شما معرفی میکنیم.

کفشور خطی سنگ خور

کفشورها مدل های مختلفی دارند:

 1. کفشورهای ساده‌ دایره ای و مربعی با ابعاد ۱۰ در ۱۰ سانتی متر‌ رایج ترین کفشور حاضر در بازار می باشد.
 2. کفشور خطی
کفشور خطی طرح کاشی ریز

امتیاز کف شور‌ خطی‌

در کفشورهای تازه یک سوپاپ در آن ها تجهیز شده‌ که امتیاز بسیار مهمی نسبت به کفشورهای کهنه ایجاد کرده است‌.

این سوپاپ همواره بسته‌ می باشد و تنها هنگامی که وزن‌ آب برای تخلیه گردیدن روی آن قرار میگیرد باز خواهد شد. سوپاپ کفشورهای جدید عایق ورود‌ حشرات به داخل‌ می گردد. این ویژگی اساسی در کفشورهای سوپاپ دار سبب می گردد که بوی نامطبوع فاضلاب به هیچ‌ عنوان راهی‌ به داخل پیدا نکند و امتیاز دیگر اینکه راه اصلی‌ ورود حشرات به خانه شما دائماً بن‌ بست‌ است‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید